متن و حاشیه سومین روز ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری
ثبت نام محمد غرضی و علی فلاحیان از وزرای هاشمی/خرازی و احمد زاده کرمانی هم آمدند
سومین روز فرایند ثبت‌نام از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که از ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه (۱۷ اردیبهشت) با دستور وزیر کشور شروع شده بود، ساعت ۸ صبح امروز آغاز شد.
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۹:۵۷
کد مطلب : 12033
به گزارش تسنیم، سومین روز فرایند ثبت‌نام از نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که از ساعت ۸ صبح روز سه‌شنبه (۱۷ اردیبهشت) با دستور وزیر کشور شروع شده بود، آغاز شد.

آنچنان که مصطفی محمدنجار وزیر کشور گفته است، در روز اول ۷۵ نفر داوطلب ورود به پاستور، به خیابان فاطمی آمدند تا در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کنند. از بین این ۷۵ نفر صادق واعظ‌زاده، کامران باقری لنکرانی، حجت‌الاسلام حسن روحانی، مصطفی کواکبیان و محمد‌سعیدی‌کیا، ۵ چهره شناخته شده روز اول بودند.

در روز دوم ثبت‌نام‌ها نیز ۶۹ نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۷ کاندیدا مرد و ۲ کاندیدا زن بودند. در میان این تعداد داوطلب، حسن سبحانی استاد دانشگاه و نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی، تنها چهره شناخته شده روز دوم بود.

پیش‌بینی می‌شود در روز سوم ثبت‌نام‌ها نیز همچون روز دوم، شاهد ثبت‌نام چهره‌های شاخته شده زیادی نباشیم چرا که بسیاری از سیاسیون، روز جمعه و شنبه را برای ثبت‌نامشان اعلام کرده‌اند.

گفتنی است فرآیند نام‌نویسی داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم تا روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

* ۸:۰۰ سومین روز ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری آغاز شد.

* ۹:۰۰ حسنعلی نوری،جانشین رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران: پرونده ۱۴۴ نفر داوطلب ریاست‌جمهوری که طی روزهای اول و دوم ثبت‌نام کرده‌اند، به شورای نگهبان ارسال شده است/ نوری مجدداً تاکید کرد که مهلت ثبت‌نام داوطلبان ریاست‌جمهوری تمدید نخواهد شد.

* اولین فرد ثبت‌نام کننده در روز سوم ثبت‌نام خود را مهدی موعود معرفی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس، ثبت‌نام با فردی آغاز شد که خود را امام زمان معرفی کرد. این فرد که عنوان می‌کرد محمدعلی فارسی، ۳۲ ساله دارای تخصص ادبیات و از مرودشت آمده است تاکید کرد که امام زمان بوده و از طرف خدا آمده است.

فارسی با بیان اینکه من مجتهد عالم‌الشرایط هستم، زمان ظهور خود را دو سال پیش عنوان کرد و گفت: روح امام زمان در کالبد من دمیده شده است.

این فرد مدعی امامت با بیان اینکه تا ظهور بنده و حضور من در صحنه هیچ چیز درست نمی‌شود خود را صاحب کره زمین دانست و تاکید کرد که برای اصلاح امور به صحنه آمده است.

* ۹:۲۵ فردی به نام محسن کوثری یکی از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری که خود را ۳۴ ساله و ساکن استان گلستان معرفی کرد طی سخنانی گفت: من دانشجوی دکترای علوم سیاسی هستم و شعار من مثل شعار همه کاندیداها خدمت به مردم است/کوثری تاکید داشت:‌ هنگامی که دیدم در ۸ سال اخیر احمدی‌نژاد کشور را به این وضع رسانده من به این نتیجه رسیدم که بیایم!

* ۹:۳۵ یکی دیگر از داوطلبان که خود را مرتضی حسنی ساکن تهران و متولد ۱۷ آذرماه سال ۱۳۴۸ معرفی کرد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۴۰ هنر دارم، گفت من برای حضورم در انتخابات ۱۰ فرمان و ۱۰ دستور طراحی کرده‌ام و با ولایی‌ترین حالات و سیاسی‌ترین پندار به عرصه آمده‌ام/ این داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری که تاکید داشت رای آوردن برایش مهم نیست افزود: بنده به دلیل اینکه لیاقت ریاست‌جمهوری ندارم تصمیم گرفتم در انتخابات شرکت کنم.

* ۹:۵۰ محمد غرضی، وزیر پست،تلگراف و تلفن دولت هاشمی رفسنجانی هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری به ستاد انتخابات کشور آمد.

* ۱۰:۰۰ سید محمدباقر خرازی دبیرکل حزب‌الله ایران هم برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

* ۱۰:۱۱ علی فلاحیان، وزیر اطلاعات دولت هاشمی هم برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد وزارت کشور شد.

*۱۰:۲۱ روح‌الله احمدزاده کرمانی،استاندار سابق فارس، هم وارد وزارت کشور شد.

* ۱۰:۲۶ احمدزاده کرمانی: نگفتم که علیه حاشیه‌های دولت افشاگری می‌:کنم. گفتم نقد می‌کنم.

* ۱۱:۰۷ علی فلاحیان در جمع خبرنگاران: حتی به نفع هاشمی و خاتمی هم کنار نمی‌روم. علیرغم برخی تبلیغات سوء "تا آخر در صحنه می‌مانم."

* ۱۱:۴۰ غرضی، وزیر دولت هاشمی در جمع خبرنگاران: ظرف ۳۲ سال ۵۰۰ بار قیمت دلار از ۷ تومان تا ۳۵۶۰ تومان صعود و نزول داشت؛ باور مردم این است که دولت‌هایی که روی کار آمد‌ه‌اند دست‌شان در جیب فقرا بوده و به نفع اغنیا کار کردند و ذهنیت من این است که باید به سراغ دولتی برویم که در مقابل مردم، ضد تورم باشد.

* ۱۲:۰۰ سری اول حاشیه‌ها: مطابق روزهای پیشین، امروز نیز چهره‌های مختلفی سوداری ورود به پاستور داشتند؛ همین امر نیز حاشیه‌های جالبی را که در ادامه می خوانید، رقم زد.

*محمدحسین معدنچی که خود را ۲۲ ساله و دانشجوی مهندسی صنایع معرفی کرد تنها دلیل خود برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری را تجربه کردن شیوه ثبت‌نام عنوان کرد و گفت آمده‌ام تا ثبت‌نام کردن در انتخابات ریاست‌جمهوری را تجربه کنم تا در دوره‌های آینده در آن استفاده کامل را ببرم.

*مرتضی حسنعلی مهندس الکترونیک نیز در اعتراض به نحوه بررسی صلاحیت‌ کاندیداها گفت اگر من به عنوان تائید صلاحیت نشوم چه کسی صلاحیت دارد؟ وی ادعا داشت که به ۵ زبان زنده دنیا مسلط است . او خود را رجل سیاسی و مذهبی خواند.

*یکی دیگر از داوطلبان خود را رمضانعلی معرفی کرد و گفت: من را مهندس و دکتر خطاب نکنید، راحت باشید و از رمضانعلی استفاده کنید. من به قانون اساسی مسلط هستم و اعتقاد دارم باید از کاندیداها درباره همه اصول قانون اساسی بپرسند.

*علی‌اکبر نجومی‌رضایی ۶۴ ساله با بیان اینکه لیسانس مکانیک دارم و خود را رجل سیاسی نمی‌دانم افزود: احمدی‌نژاد را قبول دارم اما به هاشمی رای نخواهم داد.

*محمدهاشم آخوندی یکی دیگر از داوطلبان که می‌گوید پزشک است و در عین حال مدرک کارشناسی ارشد حقوق دارد گفت: من تنها برای استفاده از امکانات رسانه‌ها به عرصه آمده‌ام و هیچ نگاهی به ریاست‌جمهوری ندارم البته اگر در سال ۸۴ رای آورده بودم اوضاع مملکت اینگونه نمی‌شد ولی امروز اگر به من پیشنهاد هم بدهند، قبول نمی‌کنم.وی معتقد است که نحوه فعلی ثبت‌نام از کاندیداها همه را تحریک می‌کند که ثبت‌نام کنند چرا که برای داوطلب ریاست‌جمهوری شدن تنها ۱۲ قطعه عکس و ۴ سری کپی شناسنامه و کارت ملی لازم است. البته این داوطلب گفت که تا دقایقی دیگر انصراف می‌دهد.

*یکی از داوطلبان که شغل خود را دریانوردی معرفی کرد در جمع خبرنگاران تاکید داشت که سال ۸۸ به محمود احمدی‌نژاد رای داده و اگر پیروز شود او را معاون اول می‌کند.

* ۱۳:۲۰ نوری،جانشین ستادانتخابات کشور: تا ساعت ۱۳ امروز ۴۸ نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کردند/ در مجموع، تاکنون طی روزهای اول تا ساعت ۱۳ روز سوم، ۱۹۲ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

* ۱۴:۰۰ فردی با نام علیرضا هاشمیان که خود را ۲۲ ساله معرفی می‌کرد تاکید داشت که حتی دیپلم هم ندارد اما برنامه‌اش اشتغال‌زایی برای جوانان است. او محمود احمدی‌نژاد را معاون اول و علی دایی را وزیر ورزش خود معرفی کرد و البته تاکید داشت سیدمحمد حسینی برای وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی خوب است.

*۱۴:۱۰ مریم موسوی‌نسب ۳۰ ساله از خوزستان نیز به عنوان سومین داوطلب زن در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور پیدا کرد. وی گفت که آمده است ثابت کند زنان خیلی بهتر از مردان می‌توانند کار کنند.

*۱۴:۵۰ داوطلبی که خود ر اجعفری اهل بندر انزلی معرفی کرد عارف را معاون اول، منوچهر متکی را مشاور مخصوص، مصلحی را وزیر اطلاعات، اژه‌ای را وزیر دادگستری، صالحی را وزیر امور خارجه، دریادار سیاری را وزیر دفاع، مصطفی محمدنجار را وزیر کشور و مرضیه وحید دستجردی را وزیر بهداشت به عنوان اعضای تشکیل دهنده کابینه خود معرفی کرد/وی دلیل کاندید شدنش را اینگونه معرفی کرد: "پدرم را در خواب دیدم و او به من گفت که اگر همه سلایق باید در انتخابات بیایند تو نیز باید در انتخابات ثبت‌نام کنی"

* ۱۵:۲۰ سری دوم حاشیه‌های روز سوم: *محمد شربتیان که خود را ساکن شماره ۲۶/۲ یکی از خیابان‌های فردیس استان البرز معرفی کرد درباره چرایی اینکه امروز داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌ است، گفت: من اخراجی سال ۱۳۵۵ وزارت فرهنگ و هنر رژیم پهلوی هستم و در آن زمان رئیس تشریفات تالار رودکی بودم.شربتیان که خود را مرد شماره یک تالار رودکی معرفی کرد افزود کار من هماهنگی مربوط به افتتاحیه‌ها و زیباسازی پروژه‌ها است و بازنشسته تشریفات وزارت جهاد کشاورزی هستم.شربتیان با اشاره به اینکه با رئیس‌جمهور فرانسه و ژنرال دوگل دیدار کرده‌ام گفت البته بنده عمدا با جرج بوش ملاقاتی نداشتم.

شربتیان که از حضور تعداد زیادی از دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری متعجب شده بود گفت: من را با این دوربین‌ها هیپنوتیزم کردید.

*۱۵:۲۰ مجید شیرازی که ظاهراً جوانترین داوطلب انتخابات ریاست‌جمهوری است نیز هدف خود از ثبت‌نام را تنها تجربه کردن مراحل آن ذکر کرد و افزود ثبت‌نامم در انتخابات ریاست‌جمهوری شروعی برای آینده است و در سال‌های آینده قطعاً در انتخابات مجلس و شوراها شرکت می‌کنم. در حال حاضر احتمال کمی می‌دهم که شورای نگهبان من را تائید کند/شیرازی افزود که زمانی که دیدم کاندیداها وعده می‌دهند و عمل نمی‌کنند این توان را در خودم دیدم که به دلیل قدرتی که دارم می‌توانم برای جوانان و اقشار دیگر مفید باشم.

* ۱۵:۳۰ فردی که خود را محمدحسین دهقان‌پور و بازنشسته آموزش و پرورش معرفی کرد هدف خود از ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری را تسلط به امور اجرایی کشور عنوان کرد و افزود من در ۲ سال گذشته در جزءجزء کارهای اجرایی حضور داشتم و می‌توانم کشور را متحول کنم/این داوطلب همچنین تاکید داشت که از اغلب وزرای فعلی استفاده خواهد کرد و فردی مستقل است. او معتقد بود اگر رئیس‌جمهوری به فکر حقوق خود باشد صلاحیت ندارد.

* ۱۵:۵۰ شهرام علمداری رئیس سابق اورژانس هم برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات کشور آمد.

Share/Save/Bookmark
 
در انتخابات آتی، طرفدار کدام طیف خواهید بود؟
اعتدالگراها (طرفداران دولت)
اصولگراها
اصلاح طلب‌ها
مستقل‌ها
طیف احمدی‌نژاد